Polecamy
Czego nie może zabraknąć w kobiecej łazience?
Aranżacja wnętrz

Czego nie może zabraknąć w kobiecej łazience?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Oglądając przykłady różnych aranżacji łazienki, zwykle nie mamy problemu, by przyporządkować dany projekt do mężczyzny lub kobiety. Od razu wiadomo, że zlecenie aranżacji pochodziło od kobiety lub od mężczyzny. Oczywiście projekt może być też uniwersalny i przyporządkowany do wspólnej łazienki, ale nawet jeżeli wydaje się być z pozoru minimalistyczny i obojętny dla płci, możemy być przekonani, że szybko nabierze żeńskiego pierwiastka.

Czym charakteryzuje się kobieca łazienka?

Projekt łazienki wykorzystywanej głównie przez kobietę lub takiej, gdzie kobieta decyduje o detalach aranżacji musi zawierać miejsce na rozmaite niezbędne kobiecie akcesoria. Większość pań ma ich bez liku i muszą znaleźć swoje miejsce w łazience. Trendy współczesnego projektowania łazienki wymagają, by wszystkie te drobiazgi, czyli buteleczki, słoiczki, tubki, pudełeczka i pojemniki zostały ukryte w przepaścistych szafkach, tak by blat łazienki pozostał właściwie pusty.

Jednak rzadko kto może pozwolić sobie na taką ekstrawagancję i marnować powierzchnię użytkową. Dlatego, aby zachować równowagę koncepcji najlepiej na blacie łazienki, optymalnie na całej jego dostępnej długości, poustawiać tylko grupę niezbędnych akcesoriów, szczególnie tych efektownych, a resztę ukryć w szafkach.

Lustro z doskonałym oświetleniem

W łazience przeznaczonej dla kobiety nie można obyć się bez lustra i to nie jednego. Oczywiście w męskiej łazience również niezbędne jest lustro, jednak zazwyczaj różni się ono cechami oświetlenia. Do codziennego makijażu konieczna jest odpowiednia tafla lustrzana o nieskazitelnej powierzchni oraz równomierne oświetlenie. Światło powinno padać ze wszystkich stron, tak by twarz była oświetlona równomiernie i nie pojawiały się na niej cienie czy bliki. Mogłoby to wpłynąć na jakość wykonywanego makijażu.

Równie ważne jak kierunki oświetlenia jest jego barwa. Nie powinno ono zmieniać odcienia skóry, natomiast musi być jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Projektanci zwykle odradzają montowanie zimnego światła LEDowego, zalecają ciepłe barwy, w których twarz wygląda znacznie lepiej. Dobrym rozwiązaniem dla kobiety jest lustro na wysięgniku, z jednej strony mocno powiększające. Doskonale nadaje się ono do wykonania perfekcyjnego makijażu i do obejrzenia z każdej strony fryzury. Niektóre z modeli tego typu luster posiadają już zamontowane dodatkowe oświetlenie.

Bidet w kobiecej łazience

Nie jest oczywiście obowiązkowy, ale niezwykle praktyczny. Służy do higieny intymnej i przyda się w każdej łazience, również małżeńskiej. Łatwy w użyciu, dostępny, zwiększa komfort codziennej pielęgnacji. Nie w każdej łazience udaje się go zamontować, ale zajmuje tak niewiele miejsca, że warto o niego powalczyć na etapie projektu łazienki i później już – montażu.

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie pokoju kąpielowego, jako jednej z wielu łazienek. Pokój kąpielowy ma szersze zastosowanie, a przede wszystkim jest kwintesencją tego jak rozumiemy udział kobiecego DNA w projektowaniu łazienki. Obszerny, ciepły, komfortowy pokój kąpielowy przeznaczony do pielęgnacji i do odpoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobierać baterie do wanny i prysznica?
Jak dobierać baterie do wanny i prysznica?
Dobór baterii do wanny lub prysznica może okazać się procesem pracochłonnym, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, jak rodzaj okaże się najbardziej odpowiedni do budowy i stylu naszej łazienki. Przed zakupem, warto zaznajomić się z paroma podstawowymi informacjami, które pomogą nam w komfortowym poruszaniu się po tej tematyce, a także wpłyną na lepszy wybór.
Jak dbać o czystość kostki brukowej?
Jak dbać o czystość kostki brukowej?
Poznaj skuteczne metody dbania o czystość kostki brukowej, aby zawsze prezentowała się estetycznie i zachowała swoje walory na długie lata.
Co przemawia na korzyść zlewozmywaków granitowych?
Co przemawia na korzyść zlewozmywaków granitowych?
Odkryj zalety posiadania zlewozmywaka granitowego w domu. Nauka o wytrzymałości, estetyce i łatwości obsługi tych niezwykłych elementów kuchni.
Ostatnie wpisy