Polecamy
Drewniana łazienka – przegląd inspiracji
Inspiracje

Drewniana łazienka – przegląd inspiracji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniana łazienka wprowadza do naszego mieszkania klimat Spa. Naturalne drewno pozwala dodatkowo się wyciszyć i zrelaksować. Niewątpliwie drewno znacznie ociepla wnętrze zarówno wizualnie, jak i fizycznie. Wykorzystując drewno jako motyw przewodni naszej łazienki, temperatura w pomieszczeniu może wzrosnąć nawet o kilka stopni. Mimo tego urządzenie łazienki z wykorzystaniem drewna nie jest proste. Jak to zrobić i w jakich sytuacjach doskonale się sprawdzi? Oto kilka porad, jak urządzić drewnianą łazienkę.

Drewniana podłoga i ściany


Pierwszym etapem jest wybór drewna, bez znaczenia gdzie go użyjemy musi być odporne na wilgoć i działanie wody. Należy wybierać gatunki egzotyczne, które w naturalny sposób są przygotowane np. na porę deszczową. Takie drewno nie będzie zwiększało swojej objętości w kontakcie z wodą. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie bambusa, teku, iroko. Ich pochodzenie sprawia, że nie wymagają szczególnie częstej pielęgnacji.
Montując drewno na podłodze lub ścianach zamiast płytek, bardzo ważne jest, by wykorzystane do tego deski były możliwie jak najdłuższe i najszersze. To pozwoli na ograniczenie możliwości wypaczenia się. Długie deski znacznie ułatwią i przyspieszą montaż.

Drewniane meble

Bardzo często drewniane meble przybierają charakter industrialny, za sprawą metalowego wykończenia. Zazwyczaj regały i komody przeznaczone do łazienek pokrywane są warstwą poliuretanowego lakieru. Ma to ogromne znaczenie np. w przypadku szafki pod zlew, która nieustannie ma kontakt z wodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble posłużą nam bardzo długo. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na pokrycie substancją antykorozyjną wszystkich metalowych elementów, takich jak stelaże, okucia, uchwyty i inne ozdoby, które mogą mieć kontakt z wodą i wilgocią. Pominięcie tego etapu może skutkować szybkim rdzewieniem materiału, który tym samym szybko straci walory wizualne. Meble w sklepach sieciowych mogą nie posiadać takiego zabezpieczenia, dlatego należy zadbać o to we własnym zakresie.

Drewniany blat

Wiele osób nie chce stosować tradycyjnych szafek pod umywalkę. Coraz poszukuje się grubych naturalnych blatów, na których z powodzeniem można zamontować umywalkę. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie praktyczne, ponieważ znacząco powiększa wizualnie przestrzeń, a dodatkowo prezentuje się w łazience rewelacyjnie. Warto zadbać, by przed montażem drewno zostało zaimpregnowane, co pozwoli utrzymać je w fantastycznej kondycji przez wiele lat. Po zamontowaniu należy co pewien czas stosować specjalne preparaty, które zapobiegną wnikaniu wilgoci.

Dodatki

Drewniane wnętrze to nie tylko meble, podłogi i ściany. Doskonałym rozwiązaniem, by ocieplić każde wnętrze jest zastosowanie drewnianych dodatków. Bez najmniejszego problemu możemy zakupić bambusowe wazoniki, pudełka czy ramki na obrazy. Takie akcesoria można wykorzystać w tradycyjnym wnętrzu, które wymaga zmiany wystroju. Drewno jest doskonałym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Wprowadza przyjazną i naturalną atmosferę, a w przypadku łazienki – ma charakter relaksacyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczny przewodnik po narzędziach i akcesoriach, służących pielęgnacji ogrodu
Praktyczny przewodnik po narzędziach i akcesoriach, służących pielęgnacji ogrodu
Zdobądź wiedzę na temat wyboru odpowiednich narzędzi do pielęgnacji ogrodu z naszym praktycznym przewodnikiem.
Dobór narożnika do salonu – o czym warto pamiętać?
Dobór narożnika do salonu – o czym warto pamiętać?
Wybierasz narożnik do salonu? Dowiedz się jakie aspekty warto wziąć pod uwagę jak rozmiar czy styl, aby idealnie wpasować go w przestrzeń Twojego domu.
Jak prawidłowo pielęgnować podłogi drewniane po cyklinowaniu?
Jak prawidłowo pielęgnować podłogi drewniane po cyklinowaniu?
Odkryj sprawdzone metody pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych po cyklinowaniu, które pomogą zachować ich naturalne piękno i trwałość na lata.
Ostatnie wpisy